Szlak: Jeziorany – Żardeniki – Kikity – Biesówko – Zerbuń – Miejska Wieś – Jeziorany

Kolor szlaku
-
Długość
26.5
Czas przejścia
-
Poziom trudności
-
Miejscowość startu
Jeziorany
Miejscowość końca
Jeziorany
Trasa łatwa. Wiedzie głównie przez tereny odkryte. Pozwala zapoznać się z polem bitwy z okresu I Wojny Światowej oraz zajrzeć nad jezioro Luterskie.

Wyprawę rozpoczynamy w Jezioranach, od kościoła pw. św. Bartłomieja. Idziemy na południe ulicą 1 maja, która zmienia się w ulicę Kajki. Dochodzimy do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza i tam skręcamy w lewo. Po wyjściu z terenu zabudowanego jedziemy 3 km, aż do Miejskiej Wsi. Na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo, na następnym również w prawo. na trzecim i czwartym jedziemy prosto. Po 3 km dojeżdżamy do rozwidleń, na których cały czas jedziemy prosto. na czwartym i piątym skręcamy w lewo. Docieramy do wsi Zerbuń, gdzie w okolicy znajdują się cmentarze z okresu I WŚ, na których spoczywają żołnierze rosyjscy i niemieccy, którzy polegli w bitwie, mającej miejsce w rejonie Czerwonka-Zerbuń-Biesowo.
na trzecim skrzyżowaniu skręcamy w prawo, a potem jedziemy 1,5 km do skrzyżowania, gdzie skręcamy w lewo. Jedziemy 1,5km do wsi Biesówko. W wiosce znajduje się zabytkowa kapliczka oraz cmentarzyk prawosławny z okresu pierwszej wojny światowej. Zaraz za wsią mamy rozstaj, na którym skręcamy w prawo. Wjeżdżamy na tereny leśne, dopiero po 3,5 km mamy rozstaj, na którym jedziemy prosto, aż do jeziora Luterskiego. Po 700 m docieramy do rozstaju, jedziemy prosto 2,5km i docieramy do Żardenek. Przecinamy rzekę Symsarnę i po 1,5km docieramy do Olszewnika, który od Jezioran oddalony jest o 2,5 km.

W pobliżu

Inne szlaki w okolicy

Polecamy na szlaku