Szlak: Do źródeł Łyny

Kolor szlaku
Długość
49.9 km
Czas przejścia
-
Poziom trudności
-
Miejscowość startu
Olsztyn
Miejscowość końca
Łyna
Trasa szlaku: Olsztyn / Wysoka Brama - Obrońców Tobruku - Jaroty - Bartążek - Kielary - rzeka Łyna - Ruś - Półwysep Lalka - Kurki PKS - Brzeźno Łyńskie - Łyna - Dobrzyń
Szlak umożliwia dotarcie do rezerwatu źródeł Łyny, poprowadzony jest niemal cały drogami leśnymi, poza odcinkiem w Olsztynie. W całości dostępny dla rowerzystów jadących bez dużego obciążenia bagażem, nawierzchnia drogi głównie żwirowa, na niektórych odcinkach luźna (piaszczysta).

Wycieczkę rozpoczynamy w Olsztynie, przy Wysokiej Bramie. Idąc wzdłuż Łyny, mając ją po prawej stronie, przemierzamy Olsztyn. Skręcamy w lewo w Aleję Obrońców Tobruku, a następnie w prawo w ulicę Sikorskiego. Odbijamy w lewo, w ulicę Jarocką i idziemy nią na południe, do momentu, aż skrzyżuje się z ulicą Chabrową. Wkraczamy w ulicę Grabową, dochodzimy do Jeziora Bartąg. Do tego momentu przeszlismy już ponad 7 km.
Po 1,5km docieramy do ulicy Warmiński Las. Po 400 m dochodzimy do skrzyżowania i skręcamy tam w lewo. Ulicą leśną idziemy kilometr i na rozstaju dróg skręcamy w prawo. Na pierwszym rozstaju, po przejściu 700 m, idziemy prosto, na kolejnym skręcamy w lewo. Po kilometrze dochodzimy do wsi Ruś. Na trzech pierwszych skrzyżowaniach idziemy prosto, na czwartym skręcamy w prawo. Po 750 m skręcamy w polną drogę, którą dojdziemy do Łyny, która płynie w lesie. Naszą drogą idziemy około 5 km i dochodzimy aż do Jeziora Ustrych. (...)

W pobliżu

Inne szlaki w okolicy

Polecamy na szlaku