Arboretum w Kudypach

Arboretum w Kudypach - o atrakcji

Kategoria
Ciekawe miejsca > Atrakcje przyrodnicze
Miejscowość, gmina
Kudypy, gmina Gietrzwałd, Warmia
Adres
Kudypy 4
Dane kontaktowe
Kudypy 4
11-036 Gietrzwałd
tel. 89 527 90 90
Adres e-mail
w.szumarski@olsztyn.lasy.gov.pl
Gmina
Gietrzwałd
Leśne Arboretum w Kudypach to jedna z największych atrakcji przyrodniczych naszego regionu. Arboretum to po polsku specjalistyczny ogród botaniczny.

Arboretum zajmuje 15,69 ha. Położone jest w przeuroczym leśnym terenie pokrytym wiekowym drzewostanem, głównie sosnowym. Od 2005 roku posiada status ogrodu botanicznego, nadany przez Ministra Środowiska.

Arboretum podzielone jest na działy:

Dział flory polskiej. Kolekcja drzew i krzewów liczą ok. 300 gatunków i odmian Jest to jedna z najpiękniejszych i najliczniejszych kolekcji drzew i krzewów gatunków rodzimych występujących w Polsce.

Arboretum kolekcyjne. Kolekcje drzew i krzewów liczą ponad 700 gatunków i odmian. Najbardziej licznie reprezentowane są: klony (ponad 30 gat.), irgi (29 gat.) oraz suchodrzewy i róże dziko rosnące. Bogate są kolekcje jałowców, świerków, jodeł i innych gatunków iglastych.

Las naturalny. Jest to najciekawszy przyrodniczo fragment wiekowego lasu naturalnego z drzewami pomnikowymi.

Arboretum otwarte jest dla zwiedzających od 1 maja do 31 października w dni robocze w godzinach 9.00 - 17.00, a w dni wolne od pracy w godzinach 10.00 - 18.00.

Ceny wstępu do Arboretum:
Bilet normalny 3,- zł
Bilet ulgowy 2,- zł
Parking: 3,-zł samochód osobowy, 5,-zł autokar

Grupy zorganizowane mogą również skorzystać z możliwości grillowania (odpłatność do uzgodnienia), na innym obiekcie — Kudypskiej Polanie. 


Więcej o miejscu i okolicach w artykule


Arboretum w Kudypach - zdjęcia

Posiadasz zdjęcia tej atrakcji i chcesz podzielić się nimi z innymi miłośnikami regionu? Kliknij tutaj!


Podobne atrakcje

W pobliżu

 • Rezerwat Przyrody Kamienna Góra 580m

  „Kamienna Góra” to rezerwat utworzony w 1995r. Powierzchnia rezerwatu wynosi 95 ha. Głównym celem rezerwatu jest zachowanie...

 • Kościół Św. Wawrzyńca w Olsztynie 4.3km

  To jeden najstarszych kościołów w Olsztynie (niektórzy uważają, że najstarszy), zbudowany pod koniec XIV wieku. Starsza jest...

 • Plaża miejska 4.5km

  Plaża miejska w Olsztynie

 • Jezioro Ukiel (Krzywe)

  Jezioro leży w granicach administracyjnych Olsztyna, w jego północno-zachodniej części. Linia brzegowa bardzo rozwinięta,...

 • Jezioro Zgniłek

  Zarastający zbiornik eutroficzny, do niedawna połączony z północną zatoką (tzw. Zatoka Kopernika) jeziora Ukiel. Dno muliste...

Polecamy w okolicy