"Szlak Zamków Gotyckich" znów zaskakuje!

2020-12-29 22:47:07 (ost. akt: 2020-12-31 15:59:50)

Kolejna wersja mobilnego przewodnika, nie tylko po szlaku zamków gotyckich, jest już dostępna do pobrania.

https://m.wm.pl/2020/12/n/splash-640-668769.jpg

Mobilny przewodnik po szlaku zamków gotyckich to jedna z najdynamiczniej rozwijających się aplikacji turystycznych w Polsce. To także idealna propozycja dla osób zainteresowanych historią, poznawaniem i odkrywaniem nieznanych faktów oraz ciekawostek związanych z ważnymi ośrodkami średniowiecznej Europy.

Głównym zadaniem przewodnika „Szlaki Zamków Gotyckich” jest promocja dziedzictwa kulturowego obszaru regionu Morza Bałtyckiego (płn. Polska, rosyjski Obwód Kaliningradzki) jako atrakcyjnego ze względu na posiadane uniwersalne wartości historyczne i kulturowe.

Poprzednia wersja aplikacji przyniosła m.in. dwie nowe wersje językowe: angielską i niemiecką; dostosowanie do systemu iOS i możliwość odsłuchiwania treści opisów. Pojawiły się również nowe obiekty i szlaki przebiegające przez obszar województwa pomorskiego związane tematycznie z zabytkami hydrotechniki i latarni morskich.

Najnowsza wersja przewodnika to kolejne, wyjątkowe szlaki i questy po Obwodzie Kaliningradzkim, m.in: Śladami Immanuela Kanta, Bursztynowy, Fortyfikacji i Pierwszej Wojny Światowej. Szlak Bursztynowy przebiegający na terytorium Rosji został połączony ze swoim imiennikiem po stronie polskiej, funkcjonującym już w poprzedniej wersji aplikacji. Dodatkowym elementem w przewodniku jest wycieczka po najciekawszych miejscach Kaliningradu - jednego z najbardziej tajemniczych i niezwykłych miast Europy Wschodniej.

Obecna wersja aplikacji umożliwia także korzystanie ze swoich zasobów osobom niedowidzącym. Dzięki pomocy asystenta, osoba niedowidząca może nawigować za pośrednictwem swojego głosu - mówiąc po prostu do aplikacji, z której jej części chce w tym momencie skorzystać i np. o jakim zamku czy szlaku turystycznym usłyszeć. W wersji tej dodano również opcję audiodeskrypcji zdjęć dołączanych do obiektów, rozszerzając tym samym funkcjonalność odczytywania opisów.

Nowa wersja aplikacji powstała w ramach projektu „Turystyka bez granic – szlakami turystycznymi na obszarach transgranicznych Rosji i północno-wschodniej Polski” - realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska–Rosja 2014–2020 i dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Współfinansowana jest także ze środków Ministerstwa Rozwoju w ramach projektu pn. „Rozwój marki turystycznej Szlaku zamków gotyckich”.

https://m.wm.pl/2020/12/n/qrcode-zamki-668764.jpg

Aplikację można pobrać korzystając z zamieszczonego obok kodu QR, korzystając z linku mobilne.wm.pl/zamki-gotyckie lub wpisując w wyszukiwarce marketu mobilnego Play lub AppStore „Szlaki zamków gotyckich”.Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3064479 | 82.160.*.* 14 kwi 2021 12:59

    Cześć kochani. Mam na imię Monika, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem miłą kobietą po przejściach, i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać tutaj Pana z podobnym problemem, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem zadbaną, pełną energii dziewczyną, szukam kogoś w wieku od 18 do 50 lat. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na http://panieonline.pl/monika

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Polecamy