Kąpieliska w Olsztynie jeszcze nieczynne. Przynajmniej oficjalnie

2017-06-05 13:20:48 (ost. akt: 2017-06-05 14:16:18)
Kąpieliska w Olsztynie jeszcze nieczynne. Przynajmniej oficjalnie

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Sezon kąpielowy w olsztyńskich jeziorach jeszcze się oficjalnie nie rozpoczął, chociaż oczywiście są odważni i niecierpliwi, którzy kąpią się w najlepsze.

Nie wszystkie jeziora w Olsztynie nadają się do kąpieli i rekreacji, ale i tak w granicach miasta znajdziemy kilkanaście miejsc do wygodnej i bezpiecznej kąpieli. Zalecam oczywiście te z ratownikami i kontrolowaną na bieżąco czystością wody. Takich miejsc, ujętych przez Główny Inspektorat Sanitarny na ogólnopolskiej mapie kąpielisk, jest w Olsztynie pięć: cztery nad Jeziorem Krzywym (Ukiel), jedno nad jeziorem Skanda.
Trzy kąpieliska działają w ramach Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel (dawniej znanego jako Plaża Miejska). Kąpielisko nr 1, to najbliżej wejścia głównego na plażę, będzie oficjalnie czynne od 15 czerwca, kąpielisko nr 2 - nieco dalej od wejścia - od 24 czerwca. Kąpielisko nr 3 położone w pobliżu boisk do siatkówki plażowej, będzie czynne dopiero od 1 sierpnia.
Nad Krzywym jest jeszcze kąpielisko Słoneczna Polana, które ma być czynne od 24 czerwca. Położone jest w pobliżu nowoczesnej, gruntownie zmodernizowanej przystani wodniackiej o tej samej nazwie.
Jedyne kąpielisko nad jeziorem Skanda jest przy ulicy Plażowej, dojazd z drogi Olsztyn - Szczytno, tuż za tabliczką "Olsztyn żegna" trzeba skręcić w lewo w las. Samochód można zaparkować niemal bezpośrednio przy plaży, ale w sezonie w upalne dni trudno znaleźć wolne miejsce. To kąpielisko będzie także czynne od 24 czerwca.
Wszystkie dane o terminach otwarcia kąpielisk zaczerpnęliśmy z serwisu kąpieliskowego na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Na użytek własny i przyjaciół ułożyłem prywatny ranking 10 najlepszych olsztyńskich plaż, oczywiście uwzględniający także plaże niebędące kąpieliskami w rozumieniu ustawy Prawo wodne. Wszystkie te miejsca osobiście sprawdziłem.
Zapraszam na moją prywatną mapę najlepszych olsztyńskich kąpielisk.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Skanda

    Jezioro Skanda

    Rozwinięta linia brzegowa tworząca zatoki i półwyspy. U zachodnich wybrzeży płaska wyspa. Konfiguracja brzegów urozmaicona...

  • Ukiel

    Jezioro Ukiel

    Jezioro leży w granicach administracyjnych Olsztyna, w jego północno-zachodniej części. Linia brzegowa bardzo rozwinięta,...

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Polecamy