Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Lidzbark Warmiński: Noc Muzeów z księciem poetów

2017-05-25 08:52:53 (ost. akt: 2017-05-24 18:59:08)
Po 200 latach biskup Ignacy Krasicki ponownie wjechał uroczyście do Lidzbarskiego zamku

Po 200 latach biskup Ignacy Krasicki ponownie wjechał uroczyście do Lidzbarskiego zamku

Autor zdjęcia: Mariola Adela Karpowicz

Tegoroczna Noc Muzeów była szczególna dla Lidzbarka Warmińskiego. Przypadła w roku okrągłego jubileuszu ingresu biskupa Ignacego Krasickiego. Była to okazja do historycznej inscenizacji i literackich nawiązań.

W ostatnią sobotę cofnęliśmy się o 250 lat, do chwili, kiedy urząd biskupa Warmii objął Ignacy Krasicki, poeta, prozaik i publicysta, miłośnik sztuki i esteta. Tego dnia wieczorem biskup ponownie wjechał uroczyście na zamek, witany przez burmistrza Jacka Wiśniowskiego i dyrektor Muzeum Warmińskiego Małgorzatę Jackiewicz-Garniec.
Po powitaniu goście mogli obejrzeć obejrzeć spektakl na zamkowym dziedzińcu "Po modnemu" według satyry Krasickiego "Żona modna" oraz wysłuchać fragmentów "Monachomachii" w Wielkim Refektarzu. Były też koncerty muzyki poważnej w kaplicy zamkowej, tańce dworskie, wystawy, w tym znalezisk Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Historyczno - Kolekcjonerskiego. Można było także spróbować regionalnych smakołyków, w tym zamkowych pierników, popijając napojem rozgrzewającym pachnącym aromatycznymi przyprawami.


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Zamek w Lidzbarku Warmińskim

    Zamek w Lidzbarku Warmińskim

    Zamek budowano w latach 1350-1401.Prace budowlane rozpoczęto w rok po przeniesieniu z Ornety (niem. Wormditt)...

Przewodnik lokalny

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB