Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Olsztyn: Muzeum Przyrody

2010-12-21 12:00:00 (ost. akt: 2014-01-08 11:18:17)
Olsztyn: Muzeum Przyrody

Muzeum Przyrody jest najmłodszym odziałem Muzeum Warmii i Mazur. Mieści się w wyremontowanym pałacyku w parku przy ul. Metalowej w Olsztynie. W zasobach muzeum znajduje się prawie 19 tysięcy obiektów.

Na wystawie „Zwierzęta Warmii i Mazur” zgromadzono ponad 250 gatunków zwierząt. Wypchane zwierzęta szczególnie podobają się dzieciom. A jest na co popatrzeć. Dzieci rozpoznają wilka, lisa, zająca, bobra czy mysz polną. Więcej problemów może być ze znajomością innych pokazywanych zwierząt — karczownikiem czy nornikiem burym.

Bogaty zbiór stanowią ptaki wodne i błotne — perkozy, kormorany, czaple, gęsi i bociany oraz drapieżniki. Wśród nich rzucają się w oczy nasze największe — bieliki. Swoją część w muzeum mają także ryby i owady.

Muzeum jednak to nie tylko sale ekspozycyjne. W budynku mieści się także sala edukacyjna. Wykłady w niej z pewnością uatrakcyjnią wycieczkę po salach Muzeum.

— Chcielibyśmy, żeby Muzeum nie było tylko i wyłącznie wystawą. Przezrocza, filmy i książki sprawią być może, że będzie to także miejsce żywego wykładu — mówią pracownicy Muzeum. — Właśnie tutaj chcielibyśmy przybliżać piękno przyrody naszego regionu. A także uczyć, jak ją chronić. Bo przecież wystawa powinna uświadomić nam, że przyroda nie jest wieczna.

Wystawy w Muzeum Przyrody czynne są:
od 10.00 do 16.00 (październik - maj)
od 9.00 do 17.00 (czerwiec – wrzesień)
w poniedziałki – nieczynne

Ceny biletów w Muzeum Przyrody w Olsztynie
normalny - 7 zł
ulgowy - 5 zł
bilet rodzinny (2+1) - 15 zł
bilet rodzinny (2+2, 2+3, 1+3) - 19 zł
dzieci do lat 7 - bezpłatnie
przewodnik - 40 zł od grupy

Kontakt: Muzeum Przyrody, ul. Metalowa 8, tel: (89) 533-47-80
Strona internetowa: kliknij tutajCzekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody jest najmłodszym odziałem Muzeum Warmii i Mazur. Mieści się w wyremontowanym pałacyku...

Przewodnik lokalny

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB