Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Pejzaże Warmii w wiosennym klimacie

2015-03-20 12:46:01 (ost. akt: 2015-03-20 12:43:50)
Anna Rok z jednym ze swoich obrazów

Anna Rok z jednym ze swoich obrazów

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

W oryginalny sposób prezentuje swoje obrazy Anna Rok z Kronowa. Obrazy, utrzymane w klimatach warmińskich, umieściła w różnych miejscach Warmii, wykorzystując jako tło ukształtowanie terenu, roślinność, wodę.

Anna Rok jest malarką, rysowniczką i ilustratorką książek, kierownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie. Urodzona w Zielonce Pasłęckiej artystka ma w dorobku wiele wystaw, między innymi w olsztyńskim Planetarium i Klubie "U artystów", w SSK "Pojezierze", sali sesyjnej starostwa, Instytucie Kultury Chrześcijańskiej oraz w Barczewie, w galerii sztuki "Synagoga" i w galerii Skarbiec Kultury Europejskiej. Wśród książek, jakie zilustrowała, jest "Elementarz gwary warmińskiej" autorstwa Izabeli Lewandowskiej i Edwarda Cyfusa i zbiory poezji. Anna Rok jest zdobywczynią tytułu Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur w 2013 roku, tytułu "Warmińska królewna Łyna", przyznawanego przez powiat olsztyński oraz Barczewianin Roku 2014, który to laur wręczono jej podczas gali 19 marca 2015 roku.
WK

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB