Gadające dachówki w warmińskich Pluskach

2014-11-11 13:06:38 (ost. akt: 2014-11-11 13:11:30)
Gadające dachówki w warmińskich Pluskach

Autor zdjęcia: Zofia Wojciechowska

Stare dachówki z Plusek, opowieści rodzinne z Warmii, muzyka z Anglii i Afryki, świetna ekipa wielbicieli historii regionalnej - tak wyglądało malowanie dachówek w Pluskach (gm. Stawiguda). Pisze o tym dziennikarka obywatelska Zofia Wojciechowska.

W podolsztyńskich Pluskach spotkali się miłośnicy utrwalania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Gazeta Olsztyńska dała nam materiały, specjalnie przygotowane wydrukowane w Gazecie Olsztyńskiej wzory do decoupage.
Spotkanie w Pluskach odbyło się w starej parafialnej szkole w cieniu dzwonnicy nowego kościoła Parafii Rzymsko - Katolickiej w Pluskach. Dziękujemy za zaproszenie, mogliśmy podzielić się naszymi pomysłami. Lokalny patriotyzm polega na tym, że jesteśmy razem i poznajemy przeszłość ziemi. Uczymy się być razem. Realizujemy m.in. specjalny program "Natura i psychologia przeciwko cukrzycy" - interaktywne spotkania połączone z warsztatami i treningiem. Spotkania Ogrody Zdrowia poświęcone cukrzycy i hortiterapii to przykład, jak można na Warmii i Mazurach przedłużyć sezon turystyczny. Wcześńiej w Mrągowie przez dwa dni spotykali się specjaliści od dietoterapii i psychologii diabetologicznej oraz artyści, by z zastosowaniem warsztatu hortiterapii (ogrodoterapii) budować pozytywne relacje i rozmawiać, ucząc się wzajemnie. Komunikacja jest doskonałym narzędziem do przezwyciężania wszelkich barier.

Projekt Gadające dachówki jest doskonałą płaszczyzną wymiany myśli - powstającą w nim synergią i energią chcemy objąć wszystkich, a w szczególności tych, do których z różnych powodów dotrzeć najtrudniej. Chcemy pokazać, jak w małych miastach i wsiach rodzą się ciekawe pomysły, jak radzimy sobie z biedą i wątpliwościami dnia codziennego, szukamy sposobu na rozwój indywidualny i rozwój regionu.
Zofia Wojciechowska
Autorka jest dziennikarką lokalnego Radia Wnet w Mrągowie, prowadzi Instytut Hortiterapii w Mrągowie.
Zobaczcie, jak o tym projekcie pisze profesor Stanisław Czachorowski.

Zobacz malowanie dachówek w Pluskach w obiektywie Bartosza Cudnocha.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Pluszne

    Jezioro Pluszne

    Jezioro morenowe o bardzo rozwiniętej linii brzegowej z licznymi zatokami i półwyspami. Na jeziorze znajdują się trzy wyspy....

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Polecamy