Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Płynęli kajkami od Zalesia do Barczewa

2010-09-16 12:56:19 (ost. akt: 2011-05-18 12:51:26)
Płynęli kajkami od Zalesia do Barczewa

Autor zdjęcia: Adam Dowgiałło

Ponad 40 osób w wieku od 7 do 70 lat wzięło udział w pierwszym Pokoleniowym Spływie Kajakowym, który odbył się na malowniczych rzekach i jeziorach gminy Barczewo.

- Przyświecała nam idea promocji zdrowego stylu życia i aktywnej turystyki przy wykorzystaniu niesamowitych walorów przyrodniczych Warmii – mówi Halina Bronka, główna organizatorka spływu. – Chcieliśmy też nieco spopularyzować piękne szlaki wodne wokół Barczewa. Impreza miała też służyć integracji członków organizacji pozarządowych i stowarzyszeń z terenu powiatu.

Ostatecznie w spływie wzięły udział aż 43 osoby w wieku od 7 do 70 lat z takich miejscowości, jak Purda, Barczewo, Dywity, Kaplityny, Klebark, Olsztyn czy Gdańsk. Uczestnicy wystartowali z plaży w Zalesiu, a następnie płynęli jeziorami Orzyc, Orzyc Mały, Pisz i rzeką Pisą do przystani kajakowej przy galerii sztuki „Synagoga” w Barczewie. Przed spływem wszyscy zostali zaopatrzeni w kapoki, czapki, znaczki okolicznościowe, wodę mineralną, słodkie bułki oraz worki na śmieci i gumowe rękawice.

- Rzeka była tak czysta, że worki wykorzystaliśmy do zbierania grzybów w czasie postoju na polance – mówi Halina Bronka. – Uczestnicy spływu byli zachwyceni trasą. Ci, którzy płynęli Krutynią mówili, że jest ona przereklamowana i zbyt monotonna w porównaniu do naszej Pisy pełnej zakrętów i różnych przeszkód.

W czasie spływu nie obyło się bez wywrotek. Osoby, którym to się przydarzyło, otrzymały specjalne upominki w czasie biesiady kończącej spływ. Po imprezie każdy z uczestników dostał pamiątkowe zdjęcie grupowe. O tym, że spływ się podobał, świadczą wpisy uczestników do specjalnej księgi.

Organizatorem spływu łączącego pokolenia było Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Pojezierze” w Barczewie. Starostwo Powiatowe w Olsztynie dofinansowało Pokoleniowy Spływ Kajakowy kwotą 3 tys. zł (w ramach Otwartego Konkursu Ofert). Jest duża szansa, że spływ wejdzie na stałe do kalendarza imprez powiatowych.Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Orzyc

  Jezioro Orzyc

  Malownicze jezioro o słabo rozwiniętej linii brzegowej. Brzegi wznoszą się łagodnie, od zachodu miejscami stromo.

 • Orzycek

  Jezioro Orzycek

 • Pisz

  Jezioro Pisz

  Linia brzegowa zbiornika rozwinięta, z półwyspami i zatokami. W środkowej części jeziora duża zalesiona wyspa.
  Rzeźba...

Przewodniki lokalne

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Krystyna Szter #85826 | 83.9.*.* 26 paź 2010 11:17

  Brałam udział właśnie w tym spływie.Doskonała organizacja, doskonałe towarzystwo , piękna pogoda i duuuuuuuuuuuuuużo grzybów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. johny #55774 | 79.187.*.* 17 wrz 2010 07:40

  kajka, to samica kajaka :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dzik #55117 | 212.160.*.* 16 wrz 2010 13:44

  a co to jest tytułowa kajka? ;-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz