Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Wędrówka z biegiem Łyny

2013-10-07 10:33:09 (ost. akt: 2013-10-07 10:37:42)
Wędrówka z biegiem Łyny

Autor zdjęcia: Romuald Daniluk

Mimo, że od czasu napisania pierwszych reportaży popularyzujących Łynę i jej walory turystyczne minęło już ponad pół wieku, to nadal ta największa rzeka naszego regionu pozostaje trudno dostępna dla masowego turysty.

W ostatnich latach wybudowano na Łynie 9 stanic wodnych wraz z wyposażeniem, co miało poprawić jakość oferty turystycznej i rozpropagować spływy kajakowe. Mam jednak wrażenie, że spływy te to bardziej przedsięwzięcia grupki zapaleńców niż szerokiej rzeszy turystów. Chociaż może to i dobrze, że Łyna nie została drugą Krutynią. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to piękna i tajemnicza rzeka, którą warto zobaczyć czy to płynąc kajakiem, czy to wędrując jej brzegiem. Fotografie zostały zrobione w różnych porach roku na terenie powiatu olsztyńskiego i lidzbarskiego.


Na mapie oznaczyliśmy niektóre miejscowości na szlaku Łyny, które odwiedził nasz fotoreporter.


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Romek

Zobacz w naszej bazie
 • Łyną od źródeł do granicy

  Spływ po największej rzece Warmii i Mazur może dostarczyć niezapomnianych emocji. Zaczyna się w Wólce Orlowskiej w powiecie Nidzica, kończy w nadgranicznej miejscowości Stopki w powiecie Bartoszyce. Chwilami szlak jest bardzo trudny, na śmiałków czeka...

Przewodniki lokalne

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Em #1217270 | 88.156.*.* 12 paź 2013 23:43

  Łyna nie stanie sie druga Krutynią, a wrażenia autora pozostają tylko jego odczuciami. Liczba kajakarzy na Łynie wzrosła w ostatnich kilku latach niebywale. Polemizowałbym także z nazywaniem słowem "stanice" wybudowanych przystani. Stanica wodna zazwyczaj oferuje noclegi i wyżywienie. To co zbudowano - i bardzo dobrze, że zbudowano, ma sprzyjać zupełnie innej formie organizacji spływów, choć przyznaje z obserwacji, że nocują na tych przystaniach pod namiotami dość często kajakarze.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gazeta Turystyczna #1213052 | 81.190.*.* 7 paź 2013 11:50

  Obraz szlaku Krutyni jest zbyt uogólniony, w mediach traktowany jak autostrada kajakarska.. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Należy zrozumieć, iż 'grupki zapaleńców', to turyści uprawiający swoją pasję z szacunkiem do przyrody: http://www.gazeta.mazury.pl/main/6-dni-n a-krutyni.html

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. GT #1213044 | 81.190.*.* 7 paź 2013 11:43

   Spływy Łyną dopiero się organizują - to lata zaniedbań - nowa infrastruktura ma udostępnić szlak, przywrócić go regionowi. Trudno to mówić o grupkach zapaleńców w kontekście turystyki kwalifikowanej. Krutyń zaś oblężona jest na niewielkim odcinku i weekendy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz