Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster
Podziel się:

Podziel się:

Maja Komorowska w Leśniczówce Pranie

Poezja i muzyka w Leśniczówce Pranie

Już połowa lata za nami, korzystajmy ile się da z imprez kulturalnych w plenerze póki nie przepędzi nas jesienny deszcz i wiatr.

Jest takie miejsce magiczne, o którym napisano już kilometry hymnów pochwalnych a żadna z tych pochwał nie mogła być przesadzona.

Jest takie miejsce, do którego można i wędrować i wiosłować i żeglować, a zawsze dotarłszy tam, można choćby i na krótko pobyć sobie w świecie absolutnego piękna natury i wielkości człowieczego ducha.

Oczywiście mowa tu o Leśniczówce Pranie nad jeziorem Nidzkim.

Tym razem na deskach jej jedynej w swoim rodzaju sceny pod Zieloną Gęsią stanęła kolejna niezwykła postać. W niedzielę 26 lipca wybrane przez siebie wiersze nie tylko Gałczyńskiego recytowała i dzieliła się z nami swoimi przemyśleniami Maja Komorowska, a towarzyszyło jej Trio Targanescu.

Dla mnie to spotkanie było inne niż pozostałe, gdyż czytanej poezji towarzyszyły głębokie refleksje aktorki a także jej swobodne uwagi sytuacyjne, np. o pogodzie.

Tak więc Maja Komorowska nie tylko fascynowała swoim wspaniałym głosem, ona także emanowała autentyczną życzliwością, ciepłem i serdecznością wobec ludzi, co obecnie jest zjawiskiem tak rzadkim, że aż egzotycznym a nawet może się wydawać śmieszne. Chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że żyjemy w czasach, które zmuszają nas do udawania, że jesteśmy inni, czyli tacy jak się tego od nas oczekuje.

W tej sytuacji spotkanie z kimś tak powszechnie znanym ze swego niezłomnego ducha a jednocześnie serdecznym i autentycznie zatroskanym o dobro i odczucia innych jest naprawdę budującym doświadczeniem.

Dzięki poruszającej i empatycznej muzyce Trio Targanescu doświadczenie to stało się tym cenniejsze. Bardzo dziękujemy wszystkim artystom za chwile i smutnych i radosnych wzruszeń, za to, żeśmy mogli na chwilę sami z sobą przystanąć.Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magdalena Banach oraz opublikowany na portalu Ruciane-Nida: Maja Komorowska w Leśniczówce Pranie
Oceń artykuł:

(0)