Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Garncarska Wioska Garncarska Wioska Garncarska Wioska

Garncarska Wioska

Garncarska Wioska

13-100 Nidzica, Kamionka 5

666 028 992
garncarskawioska@nida.pl
www.garncarskawioska.pl
Wyposażenie

O nas

"Garncarska Wioska" zaprasza na warsztaty ceramiczne, wytwarzania świec woskowych, wytwarzania papieru czerpanego, malowania na szkle i witraży. Na terenie „Garncarskiej Wioski” znajdują się także: Kino Przyrody, Galeria „Skarby Ziemi”, artystyczny plac zabaw oraz dom pracy twórczej dla dzieci i młodzieży „NIEZAPOMINAJKA”. W każdą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na jarmarki, koncerty i festiwale

Gospoda oferuje smaczne dania z wykorzystaniem ekologicznych owoców, warzyw i ziół z Rajskiego Ogrodu. Organizujemy przyjęcia rodzinne i firmowe. Zapraszamy na potrawy kuchni pruskiej.


UNIKALNE PRODUKTY

REGIONALNA TOŻSAMOŚĆ KULTUROWA

WYJĄTKOWE MIEJSCE I NIEPOWTARZALNA ATMOSFERA„Garncarska Wioska” to wioska tematyczna działająca we wsi Kamionka k/Nidzicy. Działalność rozpoczęła w 15 października 2007 roku.

Tutaj odtwarzane są stare ginące zawody, kultywowane są dawne tradycje i obyczaje. Tutaj odnajdziesz unikalne miejsca, przeżyjesz niezapomnianą przygodę, przypomnisz sobie smaki i zapachy dzieciństwa.

Wieś Kamionka (Koeniglich Steinau) została założona w 1371 roku. Garncarska Wioska w Kamionce, kultywuje dawne nidzickie  tradycje rzemieślnicze.  Historia Nidzicy od wieków  związana była z rozwojem rzemiosła. Działały tutaj cechy piekarzy, rzeźników, szewców, krawców i garncarzy, od których pochodziła nazwa podmiejskiej Góry Garncarskiej. Okolice Nidzicy  bogate były w zasoby gliny. Wyrabiano tutaj artystycznie zdobione kafle, a w XVI wieku wytapiano  żelazo z rudy darniowej. Browar nidzicki wytwarzał piwo. W Nidzicy działali producenci sanek, sukiennicy i kapelusznicy. W XIX wieku w Nidzicy działała jedyna na Mazurach wytwórnia kapeluszy słomianych. Raz w tygodniu odbywały się targi, na początku w niedziele, a później dwa razy w tygodniu  w środy i w soboty.

Obecnie, Garncarska Wioska organizuje jarmarki raz w miesiącu od jarmarku wielkanocnego do jarmarku bożonarodzeniowego , od maja do września w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Oferujemy produkty ceramiczne, krawieckie, pamiątki regionalne, wyroby z papieru czerpanego. Zapraszamy na warsztaty i pokazy ceramiczne, bibułkarskie, florystyczne, malowanie na szkle, warsztaty witrażowe i wytwarzania papieru czerpanego. Organizujemy wydarzenia integracyjne dla firm, szkolenia oraz kompleksową organizację wizyt studyjnych. Dzieci zapraszamy na lekcje z dziedzictwa kultury oraz zajęcia przyrodnicze.

Rajski Ogród z kilkoma tysiącami roślin, kusi kolorami kwiatów i motyli. Bilety wstępu do ogrodu do nabycia w „Garncarskiej Wiosce”. Prosimy o wcześniejszą rezerwację zwiedzania ogrodu z przewodnikiem.

Zapraszamy codziennie
w godz. od 9.00 do 17.00
w okresie od 1 października do 30 kwietnia
i w godz. 10.00 -18.00
w okresie od 1 maja do 30 września.

Dla grup zorganizowanych możliwość indywidualnego planu wizyty.

Szczegółowe informacje:
a.baginska@garncarskawioska.pl, rajskiogrod@nida.pl,
tel. 666-028-991, 666-028-992, 606-953-089
www.garncarskawioska.pl, www.rajskiogrod.org.pl

Galeria zdjęć

W pobliżu

Miejscowość, gmina
Nidzica, gmina Nidzica
Kategoria

Tagi

garncarska wioska Nidzica

garncarska wioska Mazury

warsztaty ceramiczne Nidzica

pokazy ceramiczne Kamionka

garncarska wioska Kamionka
rękodzieło Nidzica
sztuka ludowa Nidzica
ciekawe miejsca na Mazurach
skansen Nidzica
ciekawe miejsca Nidzica