Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Wirtualny spacer po leśnictwie Zazdrość

2011-09-07 12:49:05 (ost. akt: 2013-07-14 12:44:14)
Wirtualny spacer po leśnictwie Zazdrość

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Olsztyn

Czy można zwiedzić podolsztyński las bez wychodzenia z domu? Teraz już tak, bo Nadleśnictwo Olsztyn uruchomiło właśnie wirtualny spacer po ścieżce przyrodniczo-leśnej „Zazdrość”.

Ścieżka przyrodniczo-leśna, którą do wirtualnej rzeczywistości przeniosło Nadleśnictwo Olsztyn, rozpoczyna się w pobliżu osiedla Jaroty, sypialnianej dzielnicy Olsztyna. Dalej wiedzie przez las i kończy się na polanie leśnej nad Jeziorem Kielarskim. Kolejne przystanki wirtualnego spaceru zostały zaopatrzone w odpowiednie opisy. Dzięki nim można nie tylko zobaczyć np. źródła, które wypływają z ziemi nad Jeziorem Kielarskim, ale także dowiedzieć się, że są to tzw. źródła helokrenowe.Plantacja pod wysokim napięciemOprócz opisów przyrodniczych Nadleśnictwo Olsztyn zadbało także o to, by podczas wirtualnego spaceru przybliżyć internautom zagadnienia związane z gospodarką leśną. Jeden ze spacerowych przystanków został zlokalizowany w miejscu, w którym wiosną tego roku studenci z Hiszpanii, Włoch, Litwy, Rumunii i Polski posadzili dęby. Inne przeniesione do internetu miejsce to plantacja świerków, które rosną pod linią wysokiego napięcia. Dzięki opisowi internauta dowie się, że tereny, które nie nadają się do wyhodowania dorodnego lasu są wykorzystywane właśnie jako miejsca do hodowli bożonarodzeniowych choinek.

Jest Zazdrość, będzie Kośno- Wirtualny spacer po ścieżce przyrodniczo-leśnej „Zazdrość” jest z naszej strony próbą dotarcia do jak największej liczby olsztyniaków. Wierzymy, że internetowy spacer zachęci część osób do zwiedzenia tej ścieżki w rzeczywistości niewirtualnej – mówi Wojciech Abramczyk, nadleśniczy Nadleśnictwa Olsztyn. Zdradza, że w planach jest także przygotowanie wirtualnego spaceru ścieżką zlokalizowaną nad jeziorem Kośno.

Leśniczówka w sieci


Możliwość zwiedzenia leśnych atrakcji bez wychylania nosa z domu oferuje od kilku tygodni także Nadleśnictwo Strzałowo. Uruchomiło ono wirtualną wycieczkę po Leśniczówce Piersławek, jednej z kilku atrakcji Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie”. Leśniczówka Piersławek została zbudowana w 1883 roku. To właśnie tutaj w 1887 roku urodził się Ernst Wiechert. Od 1996 roku w leśniczówce istnieje Izba Pamięci poświęcona temu znakomitemu niemieckiemu pisarzowi.


Aby wirtualnie przespacerować się ścieżką przyrodniczo-edukacyjną „Zazdrość” należy wejść na stronę internetową: http://olsztyn.olsztyn.lasy.gov.pl/

Wirtualny spacer po Leśniczówce „Piersławek” dostępny jest pod adresem:
http://strzalowo.olsztyn.lasy.gov.pl/lesniczowka-pierslawek

ap
Na mapie oznaczyliśmy leśniczówkę Zazdrość.
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Kielarskie

    Jezioro Kielarskie

    Jezioro płytkie, typu stawowego, położone w odległości ok. 8 km na południe od Olsztyna, na granicy dużego kompleksu...

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB