Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Lidzbark Warmiński: Mapa Warmii na wystawie

2017-04-06 12:19:56 (ost. akt: 2017-04-06 12:14:40)
Lidzbark Warmiński: Mapa Warmii na wystawie

Malownicze brzozy przy drodze z Radostowa do Jezioran

Autor zdjęcia: http://mapawarmii.pl/Jerzy Safijański

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim oraz Stowarzyszenie ARTWAMA zapraszają na wystawę "Fotograficzna mapa Warmii". Wernisaż wystawy z udziałem autorów prezentowanych dzieł odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 17.00.

Odkrytymi przez siebie, niezwykłymi zakątkami naszego regionu, dzielą się autorzy Fotograficznej Mapy Warmii. Serwis działający od początku 2015 roku pod adresem http://mapawarmii.pl/ to zupełnie niekomercyjny, hobbystyczny przewodnik po Warmii i jej najbliższych okolicach. Tworzony jest przez miłośników regionu, zarówno fotografików z dorobkiem artystycznym, jak i amatorów fotografii.

Na mapie znaleźć można ponad 650 znaczników, każdy to fotografia zawierająca współrzędne geograficzne i wskazówki dojazdu. Podzielone są one tematycznie na kilka warstw, ułatwiając poszukiwania warmińskich alei i kapliczek, leśnych ostępów lub lokalnej architektury. Strona to także blog z informacjami o lokalnych wydarzeniach fotograficznych, poradami i wskazówkami. Ambicją twórców mapy jest stworzenie miejsca, od którego można rozpoczynać planowanie każdego wyjazdu w plener, i to nie tylko z aparatem w ręku.

Na wystawie organizowanej przez Oranżerię Kultury oraz Stowarzyszenie ARTWAMA obejrzymy prace szesnastu fotografów: Danuty Brzostowskiej, Jolanty Kolinko, Jolanty Michno, Ewy Rubczewskiej, Julii Trochim, Adama Czuryłło, Pawła Jaszczuka, Piotra Karkoszki, Marcina Kierula, Radosława Niemczynowicza, Krzysztofa Rakowskiego, Tomasza Sudujko, Jacka Sztorca, Piotra Targońskiego, Piotra Wyrzykowskiego.

Podczas wernisażu odbędzie się premiera pokazu multimedialnego fotografii, który obejrzeć można będzie również na stronie Fotograficznej Mapy Warmii. Na uczestników wernisażu czekać będą pamiątkowe pocztówki Fotograficznej Mapy Warmii. Pełen komplet to siedemnaście unikalnych pocztówek, przedstawiających najpiękniejsze zakątki Warmii.

Bezpłatne zaproszenia: tel.517 262 146 lub email - oranzeria@lidzbarkw.pl
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Oranżeria Krasickiego

    Oranżeria Krasickiego

    Pawilon ogrodowy wzniesiony w latach 1711-1724. Oranżeria ta została zniszczona w czasie wojen szwedzkich....

Przewodnik lokalny

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB