Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Wiosna przypłynie do nas Łyną

2017-03-16 12:11:29 (ost. akt: 2017-03-16 12:09:54)
Wiosna przypłynie do nas Łyną

Autor zdjęcia: http://portal.warmia.mazury.pl

Tradycja witania wiosny spływem płetwonurków Łyną ma w Olsztynie już trzynastoletnią tradycję. Po raz czternasty śmiałkowie zanurzą się w nurcie rzeki w najbliższą sobotę 18 marca. Organizatorem jest Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena w Olsztynie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku należy się spodziewać udziału około pięciuset płetwonurków ze wszystkich stron Polski. Taka liczba uczestników czyni z olsztyńskiej imprezy największe tego typu wydarzenie w kraju. Płetwonurkom będą towarzyszyli kibice na brzegach rzeki, a także płynący rzeką kajakami. Uczestnicy tradycyjnie przygotują sobie oryginalne jednostki pływające i przywdzieją kolorowe i fantazyjne przebrania. Po zakończeniu spływu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy strój.

Po rejestracji (w godz. 7-11), odprawie, przebraniu się i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia płetewonurków w miasteczku akademickim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Kortowie, wyruszą oni kolorowym korowodem na most na Łynie przy ul. Tuwima (godz. 11.35-11.50). Stamtąd w samo południe zaczną startować, by po przepłynięciu miejskiego odcinka rzeki dotrzeć na metę na olsztyńskiej starówce pomiędzy godz. 13.15 a 14. Po powrocie do Kortowa zaplanowano podsumowanie imprezy i losowanie cennych nagród (16.30-18.00), a potem zabawę integracyjną w barze „Kuźnia Smaków”.

W sobotnim spływie mogą bezpłatnie uczestniczyć wszyscy zainteresowani, bez względu na przynależność klubową czy federacyjną. Organizatorem imprezy jest Akademicki Klub Płetwonurków „Skorpena” z Olsztyna.
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną http://portal.warmia.mazury.pl
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB