Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Frombork: Muzeum Mikołaja Kopernika wśród najlepszych

2016-12-07 14:19:29 (ost. akt: 2016-12-07 14:13:36)
Frombork z lotu ptaka. Na pierwszym planie Wzgórze Katedralne z obiektami Muzeum Mikołaja Kopernika

Frombork z lotu ptaka. Na pierwszym planie Wzgórze Katedralne z obiektami Muzeum Mikołaja Kopernika

Autor zdjęcia: http://portal.warmia.mazury.pl

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku znalazło się w czołówce placówek muzealnych w najnowszym rankingu czasopisma "Wspólnota". Czasopismo od lat publikuje rankingi, dotyczące różnych dziedzin życia samorządów w Polsce.

W rankingu muzeów znalazły się placówki muzealne prowadzone przez województwa i miasta wojewódzkie, których oferta przyciągnęła najwięcej odwiedzających (opracowane na podstawie danych GUS z 2015 roku).

Wśród placówek regionalnych wysokie szóste miejsce zajęło Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, jednostka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Muzeum składa się z dwóch integralnych części – Wzgórza Katedralnego (od 1994 roku wpisanego na prestiżową listę Pomników Historii Prezydenta RP) oraz parku astronomicznego, rozbudowanego i oddanego dla publiczności w nowej odsłonie w sierpniu 2015 roku. Odwiedzenie parku pozwala zapoznać się z historią astronomii, obejrzeć zgromadzone instrumenty używane od XVI do XX wieku i spróbować za ich pomocą spojrzeć w niebo.
W 2015 r. Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku odwiedziło prawie 170 tysięcy osób.

Wyżej niż fromborska placówka w rankingu uplasowały się: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną http://portal.warmia.mazury.pl
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

    Muzeum Mikołaja Kopernika...

    Powojenna historia Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaczęła się 1948 roku. Obecnie Muzeum ma...

  • Szlak Kopernikowski

    Pieszy szlak turystyczny, biegnący głównie przez miejsca związane z pobytem i pracą Mikołaja Kopernika. Rozpoczyna się przy Wysokiej Bramie w Olsztynie, skąd biegnie przez tereny województwa warmińsko-mazurskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego...

Przewodnik lokalny

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB