Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Wiara i Sprawiedliwość wróciły do kościoła

2016-11-23 17:52:50 (ost. akt: 2016-11-24 10:32:04)
Wiara i Sprawiedliwość wróciły do kościoła

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Po kilku miesiącach prac konserwatorskich do kościoła w Bisztynku wróciły barokowe rzeźby Wiary i Sprawiedliwości oraz para aniołków, zdobiące ołtarz główny. Rzeźby mają teraz inne barwy, niż przed konserwacją.

Zobacz także: Wiara i Sprawiedliwość opuściły Bisztynek Wiara i Sprawiedliwość opuściły Bisztynek Kolejne barokowe rzeźby z ołtarza głównego kościoła w Bisztynku trafiły dziś do pracowni konserwacji zabytków. Tym razem to alegorie Wiary i Sprawiedliwości....
Alegoryczne rzeźby Wiary i Sprawiedliwości z ołtarza głównego w kościele św. Macieja Apostoła zostały zdemontowane 30 czerwca 2016 r. Pojechały wówczas do pracowni konserwacji zabytków Filipa Dulki w Toruniu.

Do konserwacji trafiły też wówczas dwie rzeźby aniołków ustawione w dolnej części ołtarza.

Prace trwały kilka miesięcy.
- Rzeźby były w bardzo złym stanie. "Wypiły" bardzo wiele impregnatu, który zabezpieczy drewno przed dalszym zniszczeniem. Podczas prac konserwatorskich okazało się, że ich szaty były w całości złote. Taki wygląd im przywróciliśmy - mówił Filip Dulka.

Prace związane z montażem rzeźb trwały około 2 godzin. Pomagali w nich parafianie.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB