Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Światowy Dzień Turystyki w Olsztynie

2016-09-29 11:01:20 (ost. akt: 2016-09-29 11:11:17)
Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki w 2015 roku w Olsztynie

Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki w 2015 roku w Olsztynie

Autor zdjęcia: http://portal.warmia.mazury.pl

Światowy Dzień Turystyki obchodzimy co roku 27 września. To święto ustanowione z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki, która działa z ramienia ONZ. Obchody wojewódzkie Światowego Dnia Turystyki zaplanowano w tym roku na 30 września w Olsztynie.

To święto wszystkich turystów, pracowników sektora oraz kadr społecznych turystyki. Od roku 1980 jest uroczyście obchodzone przez ludzi turystyki na całym świecie. Ideą tego dnia jest podniesienie świadomości społecznej na temat roli turystyki, pokazanie, jak wpływa ona na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Oficjalnym gospodarzem Światowego Dnia Turystyki 2016 roku będzie Bangkok w Tajlandii, natomiast gospodarzem wojewódzkich obchodów - samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wspólnie z miastem Olsztyn.

W 2016 roku mottem przewodnim obchodów jest „Turystyka dla wszystkich – propagowanie powszechnej dostępności”. W konferencji wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministerstwa Turystyki Rządu obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Wśród zaproszonych gości są również parlamentarzyści z Warmii i Mazur, członkowie zarządu województwa warmińsko – mazurskiego, przedstawiciele samorządów lokalnych, radni oraz reprezentanci lokalnych organizacji turystycznych.

Podczas spotkania marszałek województwa warmińsko-mazurskiego wręczy odznaki honorowe „Za Zasługi dla Turystyki”. Odznaka jest nadawana w uznaniu zasług dla rozwoju polskiej turystyki i umacnianiu współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

Ponadto zostaną zaprezentowane turystyczne atrakcje Olsztyna. W dniach 1 oraz 2 października zorganizowane zostaną imprezy rekreacyjno-sportowe, podczas których mieszkańcy oraz turyści mogą poznać stolicę regionu.
Materiał pozyskaliśmy dzięki współpracy ze stroną: http://portal.warmia.mazury.pl/turystyka
Zobacz, jak obchodzono Światowy Dzień Turystyki w Giżycku w 2014 roku
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. janek #2077651 | 83.9.*.* 1 paź 2016 23:20

    a dlaczego nie dostał nagrody Grzymowicz ...???? to dzięki niemu kilkanaście tysięcy mieszkańców Olsztyna wyjechało na wycieczki - w jedną stronę....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Polecamy