Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Lidzbark Warmiński: święto pszczelarzy

2016-09-02 12:54:06 (ost. akt: 2016-09-02 13:06:05)
Dzień Pszczelarza

Dzień Pszczelarza

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Pszczelarze z całej Polski zjechali do Lidzbarka Warmińskiego. Od dziś do niedzieli 4 września można tam celebrować ich święto. Oczywiście nie zabraknie ekologicznego miodu, propolisu i wosku, ale będą też inne łakocie i... występy artystyczne.

Na scenie plenerowej na Placu Wolności zobaczymy m.in. Halinę Frąckowiak i Andrzeja Rybińskiego oraz zespoły ludowe.
Już w piątek o godz. 18:00 w Oranżerii Kultury nastąpi oficjalne otwarcie wystawy o tematyce pszczelarskiej. Trzydniowe święto kulminację osiągnie w sobotę 3 września, kiedy to na deptaku (ul. Powstańców Warszawy) pojawią się stragany z artykułami pszczelarskimi, ekologicznymi i promującymi nasz region. Kiermasz planowany jest już od godz. 9.
Godzinę później w kościele p.w. św. apostołów Piotra i Pawła odbędzie się uroczysta msza święta w intencji pszczelarzy z udziałem pocztów sztandarowych. Natomiast o godz. 11.30 na scenie plenerowej na Placu Wolności nastąpi oficjalna uroczystość otwarcia 34. Ogólnopolskich Dni Pszczelarza. Prezentacje i występy artystyczne zaplanowano na godz. 12.30, wystąpią m.in.: Zespół Pieśni i Tańca "Perła Warmii", Zespół Pieśni i Tańca "Apis", Andrzej Rybiński, Halina Frąckowiak oraz The Ukrainian Folk. Po występach organizatorzy planują zabawę taneczną na dziedzińcu Hotelu Krasicki. Tańce rozpoczną się o godz. 20 a zakończą o północy.
W programie jest też seminarium popularno-naukowe w lidzbarskim zamku (godz. 16-19).
Kiermasz pszczelarski planowany jest także w niedzielę 4 września. Oficjalne zakończenie XXXIV Ogólnopolskich Dni Pszczelarza nastąpi 4 września o godz. 13:00.
Zobacz tereny imprez i wystaw Ogólnopolskich Dni Pszczelarza w Lidzbarku Warmińskim.

Odwiedź pasieki:
W trakcie Dni można zwiedzać pasieki:
* Rogóż – pasieka Józefa Zyska 695407080
* Medyny – pasieka Jana Pniewskiego 607043 315
* Gryźliny - Centrum Pszczelarskie Wilde – Magdalena Wilde tel. 605 036 181
* Katedra Pszczelnictwa UWM Olsztyn – Jan Gabruś tel. 607 298 287


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB