Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Olsztyn: Dalie wyglądają kwitnąco przed wystawą

2016-08-01 08:28:08 (ost. akt: 2016-07-30 11:43:18)
Olsztyn: Dalie wyglądają kwitnąco przed wystawą

Autor zdjęcia: Grzegorz Fiedorowicz

W Ogrodzie Dydaktyczno-Doświadczalnym Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zgromadzono ponad 200 odmian dalii. Można będzie je oglądać podczas IV Olsztyńskiej Wystawy Dalii w dniach 10 - 11 września 2016 roku. Większość dalii już kwitnie.

Rosną tam głównie dalie zaliczane do odmian dekoracyjnych, nieco mniej jest odmian z grupy kaktusowych i pomponowych. Zostały wysadzone do ziemi na początku maja. Cały czas trwają prace pielęgnacyjne związane z usuwaniem chwastów, nawadnianiem, nawożeniem oraz stawianiem podpór. Pracownikó Wydziału, którzy zajmują się kwiatami na co dzień (Alina Szarejko, Grzegorz Fiedorowicz), wspierają doktoranci (Klaudia Bojarowska, Monika Czermińska) oraz wolontariusze (Magda Pitura, Iwona Pauk oraz Marek Chyliński).
Tu ciekawostka: Marek przyjechał do Polski na studia ze Stanów Zjednoczonych. Chce poznać swoje polskie korzenie oraz nauczyć się języka polskiego. Uważa, że kontakt z naturą oraz otaczanie się pięknem ma dobroczynny wpływ na człowieka, z czym się całkowicie zgadzam.

Kto chce pomóc?:
Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy pielęgnacji dalii w każdy czwartek w godz. 9:00 – 13:00. Miejsce spotkania: szklarnia Wydziału Biologii i Biotechnologii na terenie Ogrodu Dydaktyczno-Doświadczalnego, ul. Heweliusza 22, Olsztyn – Kortowo.


Teresa Jagielska

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB