Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

„Warmia artystycznie” czyli Barczewo w malarstwie i grafice

2016-07-26 12:39:24 (ost. akt: 2016-07-26 12:37:47)
Sztalugi ustawiono przy Stawie Młyńskim

Sztalugi ustawiono przy Stawie Młyńskim

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

23 lipca zakończył się międzynarodowy plener malarski „Warmia artystycznie”. Organizatorem było Centrum Kulturalno-Biblioteczne, a plener sfinansowano z budżetu miasta.

- Plener, na którym artyści inspirowani urokami Warmii tworzą swoje dzieła, jest okazją do promocji tego regionu i gminy Barczewo – wyjaśnia jego pomysłodawczyni, malarka Anna Rok, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, na plenerze pełniąca funkcje kierownika organizacyjnego.
Plener „Warmia artystycznie” ma już swoje tradycje, odbywa się po raz czwarty. W latach ubiegłych artyści, obok malowania obrazów i tworzenia grafik na terenie Barczewa, odrestaurowali galerię rzeźby sakralnej księdza Jana Suwały w Gąsiorowie. W tym roku w plenerze uczestniczyło kilkanaście osób z Barczewa i gminy, Olsztyna, Zielonej Góry, Brzegu i Opola oraz dwie malarki z Litwy.
Sztalugi rozstawiono m.in. nad Stawem Młyńskim. Sceneria w sam raz do tworzenia: piękny staw w centrum miasta, ptactwo wodne, fontanna, w tle kościoły, kamieniczki ratusz z wieżą widokową. A z drugiej strony stawu Zakład Karny, przypominający, że każdy popełnia w życiu błędy, tym bardziej należy więc cenić wolność i swobodę twórczą.
Część prac malarskich powstała w pobliskich Bogdanach, miejscowości wśród lasów.
- Barczewo, z jego staranie odrestaurowaną starówką to piękne miasto, ze specyficznym klimatem – stwierdziły Irena Sunokiene i Auśrine Dubauskiene - malarki z Litwy, z zaprzyjaźnionego z Barczewem obwodu Kyberty.
Namalowane na plenerze obrazy i grafiki zostały pokazane na zakończenie wernisażu w Galerii Sztuki „Synagoga”.
Władysław KatarzyńskiCzekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB