Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Dołącz do watahy i zawyj dla wilka.

2016-03-03 12:33:02 (ost. akt: 2016-03-03 12:45:41)
Dołącz do watahy i zawyj dla wilka.

Autor zdjęcia: WWF Polska

„Dołącz do watahy i zawyj dla wilka” — to akcja Fundacji WWF Polska, która ma zwrócić uwagę Polaków na konieczność ochrony wilków i pokazać prawdziwe oblicze tych zwierząt. Spotkajmy się w sobotę 5 marca w samo południe na rynku w Olsztynie.

Dziś aż 66 procent Polaków uważa wilki za niebezpieczne zwierzęta, a 71 procent bałoby się spotkać z nimi w lesie. Takie postrzeganie tych zwierząt bierze się stąd, że wiele osób patrzy na wilka przez pryzmat bajki: zjadł babcię i pożarł Czerwonego Kapturka. Taki obraz wilka jest również utrwalony w kulturze.

Tymczasem wilk, który jest bardzo inteligentnym zwierzęciem, jest także bardzo płochliwy, unika i boi się człowieka. Najważniejsza jest dla nich wataha. Wilk zawsze dąży do stworzenia rodziny.
Fundacja WWF Polska chce pokazać prawdziwy wizerunek tych pięknych zwierząt. — Dlatego dziewiątą edycję Godziny dla Ziemi WWF dedykujemy właśnie tym zwierzętom — mówi Wojciech Andrearczyk z WWF Polska.
Już w najbliższą sobotę w południe na Starym Mieście w Olsztynie będzie można symbolicznie zawyć dla wilka, wyrażając w ten sposób swoje poparcie dla ochrony tego gatunku w Polsce.
— Na wspólne wycie zapraszamy wszystkich olsztynian, miłośników zwierząt i ginących gatunków. Razem z nami zawyje znany tancerz i choreograf Piotr Galiński oraz Ewa Cichocka i Stefan Brzozowski z zespołu Czerwony Tulipan z Olsztyna — dodaje Andrearczyk.Poparcie dla ochrony tego gatunku w Polsce można wyrazić nie tylko poprzez wsparcie inicjatywy „Dołącz do watahy i zawyj dla wilka”, ale również poprzez podpisanie apelu na specjalnie utworzonej stronie internetowej. Podobne akcje jak w Olsztynie odbędą się też w innych największych miastach w kraju, finał akcji 19 marca na rynku w Krakowie, w łódzkiej Manufakturze i Skwerze Hoovera w Warszawie..
Od kilkunastu lat populacja wilka w Polsce rośnie. Obecnie w lasach na terenie działania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie żyje około 120 wilków.
am

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Polecamy