Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Pilnik: duet artystów z Warmii prezentuje

2015-03-26 11:59:52 (ost. akt: 2015-03-26 11:54:47)
Z lewej Józef Mika, z prawej Jerzy Kielak

Z lewej Józef Mika, z prawej Jerzy Kielak

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

W Gminnym Ośrodku Kultury w Pilniku gm. Lidzbark Warmiński można obejrzeć dzieła Józefa Miki i Jerzego Kielaka. Wernisaż odbył się odbył się 19 marca br. z udziałem obu twórców i zaproszonych artystów estrady.

Do Pilnika przyjechali m.in. zespół Czerwony Tulipan, Tadeusz Machela, Marek Majewskiego, Apolinary Polk, Andrzej Brzozowski z zespołu Kaczki z Nowej Paczki oraz zespół folklorystyczny Perła Warmii z Lidzbarka Warmińskiego.
Niepełnosprawny artysta, rzeźbiarz i malarz Józef Mika z Kierza, dyrektor GOK-u w Pilniku, urodził się 18 września 1962 r. w Lidzbarku Warmińskim. Wychowywał się na wsi. Uprawia malarstwo pejzażowe i rzeźbę monumentalną o tematyce sakralnej i społecznej. Jego rzeźby można obejrzeć nie tylko w Pilniku, ale również w innych miejscowościach gminy. Wychował wielu uczniów. Latem organizuje plenery, w tym dla niepełnosprawnych. W 2004 roku zdobył laur Złotej Dziesiątki w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej.
Jerzy Kielak, mieszkaniec Kraszewa, rolnik, uprawia rzeźbę sakralną, w drewnie. Jego prace znajdują się m. in. w Gnieźnie, w Zgorzelcu, w Rumunii (żłobek bożonarodzeniowy). Jego idea to ewangelizacja poprzez sztukę.
Władysław Katarzyński

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodniki lokalne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB