Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Barczewo. Artystyczny plener w Warmińskiej Wenecji

2014-07-16 13:08:53 (ost. akt: 2014-07-31 22:34:56)
Barczewo. Artystyczny plener w Warmińskiej Wenecji

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

W Barczewie odbył się międzynarodowy plener malarski, związany tematycznie z obchodami 650-lecia miasta. W plenerze uczestniczyli artyści z Warmii, a także z Sofii i miasta Ruse w Bułgarii.

Goście z Bułgarii to: Walentin Georgiew, Iwailo Cwetkow, Wiara Gunewa, Ina Iwanowa, Blagowesta Cwetkowa, Georgana Cetkova. Gospodarzy z Warmii reprezentują Anna Rok z Barczewa oraz Zbigniew Ramsko-Kozłowski i Anna Chmielińska z Łęgajn.

Artyści malowali barczewską starówkę, która w 2011 roku została częściowo rewaloryzowana, domki stojące wzdłuż Pisy Warmińskiej, staw pomiędzy kościołem św. Anny a Zakładem Karnym, malownicze uliczki, w tym ul. Mickiewicza, gdzie znajduje się muzeum im. Feliksa Nowowiejskiego. — Barczewo nie bez powodu nazywane jest Warmińską Wenecją — oceniali Bułgarzy. — Trochę ją przypomina.
Plener zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie, działająca w strukturach Centrum Kultury i Promocji Gminy. MBP otrzymała dofinansowanie z gminy Barczewo w ramach wspierania projektów związanych z jubileuszem 650-lecia miasta.
— Mamy nadzieję, że obrazy, które powstały na plenerze, trafią do naszej galerii sztuki – mówi Anna Rok. - Planujemy ją otworzyć w dawnym kościele ewangelickim, który jest obecnie w remoncie.
Warto przypomnieć, że Anna Rok jest kierownikiem MBP w Barczewie, która w 2011 roku zdobyła I miejsce w konkursie wojewódzkim "Biblioteka z dobrym klimatem społecznym". Plener był dokumentowany, a obszerny reportaż z tego wydarzenia znajdzie się w gazetach bułgarskich.
Władysław Katarzyński

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Zobacz także

  • Muzeum Sportu w Olsztynie

    Muzeum Sportu w Olsztynie

    Olsztyńskie Muzeum Sportu gromadzi pamiątki związane z dziejami sportu na Warmii i Mazurach. Wystawy...

  • Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody w Olsztynie

    Muzeum Przyrody jest najmłodszym odziałem Muzeum Warmii i Mazur. Mieści się w wyremontowanym pałacyku...

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB