Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Olsztyn: jak dogonić Kopernika - czyli miejska gra turystyczna

2014-06-11 11:54:21 (ost. akt: 2014-06-11 12:30:39)
Olsztyn: jak dogonić Kopernika - czyli miejska gra turystyczna

„Pogoń za Kopernikiem” to ciekawy sposób na poznawanie ciekawych zakątków i faktów z historii Olsztyna przez zabawę. Przy okazji można wygrać fanty związane z turystyką i Olsztynem. Zabawa trwa do 27 czerwca.

Zabawę proponują wspólnie: samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, Muzeum Warmii i Mazur, Warmińsko–Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Miejska Informacja Turystyczna w Olsztynie. Biorąc udział w grze miejskiej, poznajemy różne ciekawe miejsca poprzez rozwiązywanie zagadek, zgłębianie tajemnic i pokonywanie nieoznakowanych szlaków.

Stopień trudności zadań został dopasowany do dzieci z II i III klasy szkoły podstawowej. Olsztyńska wersja zabawy wiąże się z postacią Mikołaja Kopernika i kierowana jest do całych rodzin.

Jak to działa? Żeby wziąć udział w grze, należy zgłosić się do jednego z dwóch punktów informacji turystycznej w Olsztynie: przy Wysokiej Bramie (ul. Staromiejska 1) lub przy Ratuszu (Plac Jana Pawła II 1) i odebrać kartę gry wraz z instrukcją, kartę odpowiedzi i kupon upoważniający do bezpłatnego wstępu do Muzeum Warmii i Mazur. Uczestnicy rozwiązując poszczególne zadania odgadują hasło, które należy podać w kasie muzeum wraz z kuponem. W zamku ukryte są odpowiedzi na dwa ostatnie pytania. Grupa, która wypełni całą kartę odpowiedzi i zgłosi się do punktu informacji turystycznej, otrzyma nagrodę!
Uczestnicy gry od 6 do 27 czerwca będą mogli wejść za darmo do Muzeum Warmii i Mazur.

Jak gonić?:
Bawić się można do 27 czerwca 2014 roku. W wybranej informacji turystycznej dostaniesz: kartę gry i plan olsztyńskiej starówki. Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej, ul. Staromiejska 1 (przy Wysokiej Bramie, czynna pn-pt od 7.30 do 18.00, sb 10.00-15.00); Miejska informacja Turystyczna, Pl. Jana Pawła II 1 (Ratusz, wejście od ul. 1 Maja; pn-pt od 10.00 do 18.00, sb-ndz. i święta: 12.00-18.00). Zagrać możesz sam, z przyjaciółmi lub rodziną. Nie zaponij zabrać ze sobą czegoś do pisania. Na karcie znajdziesz rymowankę wprowadzającą w klimat gry, wskazówki, dekoder hasła oraz kartę odpowiedzi. Do karty gry dołączony jest kupon, dzięki któremu przejdziesz krużganki i sale Zamku za darmo – biletem wstępu jest hasło. Poruszając się zgodnie ze wskazówkami, przemaszeruj uliczkami starówki i rozwiązuj zagadki. Odpowiedzi wpisuj do dekodera, on wskaże, które litery utworzą hasło. W kasie Muzeum Warmii i Mazur, oddając kupon przekaż też hasło. Możesz teraz zwiedzić ekspozycje, obejrzeć filmy i prezentacje. Patrz uważnie, bo tu uzyskasz odpowiedzi na dwa ostatnie pytania.
Oczywiście Muzeum Warmii i Mazur należy odwiedzać wtedy, gdy jest otwarte, a więc od wtorku do soboty w godzinach 9.00 - 17.00 oraz w niedzielę w godzinach 10.00 - 18.00. Kasa jest zamykana pół godziny przed zamknięciem Muzeum.
Z wypełnioną kartą wróć do informacji turystycznej i odbierz zasłużoną nagrodę.


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

    Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

    Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie to pewniak na szlaku szkolnych wycieczek. Warto jednak zajść tutaj...

  • Szlak Kopernika

    To najbardziej znany szlak turystyczny w północno-wschodniej Polsce, przebiega przez trzy województwa: Warmińsko-Mazurskie, Pomorskie i Kujawsko-Pomorskie. Cała trasa liczy ok. 450 kilometrów, część warmińsko-mazurska - 237 kilometrów. Szlak...

Przewodnik lokalny

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Polecamy