Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Kudypy: z Androidem do Arboretum

2014-04-18 12:16:56 (ost. akt: 2014-04-17 22:25:11)
Kudypy: z Androidem do Arboretum

Autor zdjęcia: Adam Pietrzak

Zwiedzanie „Leśnego Arboretum Warmii” w Kudypach koło Olsztyna będzie jeszcze przyjemniejsze! Wszystko za sprawą specjalnej aplikacji na smartfony i tablety, działające w systemie Android.

Aplikacja „Leśne Arboretum Warmii i Mazur” to oficjalny, mobilny przewodnik po tym jedynym w północno-wschodniej Polsce ogrodzie botanicznym. Oprócz podstawowych informacji o arboretum, jego historii i działalności, aplikacja zawiera obszerny leksykon roślin, które można podziwiać w Kudypach. Opisy poszczególnych gatunków są oczywiście opatrzone zdjęciami. Nadleśnictwo Kudypy, które prowadzi arboretum zadbało także o to, by mobilny przewodnik zawierał dwie tematyczne trasy spacerowe. Pierwsza z nich poświęcona jest wyłącznie polskiej florze, a jej pokonanie – z uruchomioną na smartfonie czy tablecie aplikacją – zajmuje około godziny. Druga trasa tematyczna obejmuje florę obcego pochodzenia. Kolejną mocną stroną aplikacji poświęconej arboretum w Kudypach jest bardzo szczegółowa mapa, dzięki której można dokładnie zaplanować pobyt w tym miejscu. Co ważne, aplikacja działa także bez dostępu do internetu, czyli w trybie offline. Dzięki wykorzystaniu GPS każdy zwiedzający ogród botaniczny w Kudypach bez problemu odnajdzie interesujące go rośliny czy obiekty. Aplikacja działa na urządzeniach, wykorzystujących system Android. Aby ją pobrać wystarczy wejść na Google Play lub zeskanować kod QR.
Adam Pietrzak
rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Arboretum w Kudypach

  Arboretum w Kudypach

  Leśne Arboretum w Kudypach to jedna z największych atrakcji przyrodniczych naszego regionu. Arboretum...

Przewodnik lokalny

Zobacz także

 • Park Miejski w Reszlu

  Park Miejski w Reszlu

  Park ma już ponad 100 lat. Leży w malowniczej dolinie rzeki Sajny. Wzdłuż rzeki prowadzi szlak ekologiczno-edukacyjny....

 • Park dworski

  Zabytkowy park dworski.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Krzysiek #1378642 | 151.152.*.* 19 kwi 2014 02:07

  W takim artykule przydalby sie link

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Polecamy