Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Olsztyn podziemny — Olsztyn pod stopami

2013-09-02 06:15:00 (ost. akt: 2013-09-01 20:49:36)
Olsztyn podziemny — Olsztyn pod stopami

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

"Przewodnik czeka" zawsze był jedną z najbardziej obleganych dyscyplin "Olsztyna. Aktywnie!". Jednak ostatnio frekwencja zaskoczyła chyba nawet organizatorów.

Na spotkanie z przewodnikiem przyszło aż 112 osób. Co ich do tego skłoniło? — Temat spotkania — odpowiada Karol Maliszewski, student historii. — Tytuł "Olsztyn podziemny — Olsztyn pod stopami" sugeruje, że będziemy odkrywali jakieś tajemnice. Wycieczki z przewodnikiem to zawsze fascynujące lekcje historii. Mieszkańcy Olsztyna, jak widać po liczbie osób, żywo interesują się swoim miastem, co mnie bardzo cieszy — dodaje.

Hasło sobotniego spotkania należało traktować dosłownie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać miejsca, do których normalnie nie można wejść, czyli bunkier i schron pod ratuszem, a także dawny areszt, który przez wiele lat właśnie tam funkcjonował. — Widzieliśmy m.in. dawny pokój przesłuchań i cele. Za to w schronie znajduje się wielka makieta z planem dla służb ratunkowych w razie zagrożenia miasta. Wiele osób nie miała pojęcia o istnieniu takich miejsc — zauważa Kamil, uczeń.

Spinning, czyli ćwiczenia na rowerze stacjonarnym, cieszą się rosnącą popularnością. W sobotę podczas kolejnego maratonu spinningowego można było dodatkowo nacieszyć oko pięknym otoczeniem. Tym razem uczestnicy pedałowali na przystani Marina ML Club. — Po raz pierwszy maraton odbywa się w rytmach disco polo. Myślę, że energetyczna muzyka mobilizuje wszystkich do wzmożonego wysiłku — mówi Dawid Polakowski z Body Perfect.

W ćwiczeniach mógł wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Przy okazji spinningu Body Perfect postanowiło również wspomóc Dom Dziecka w Gryźlinach i zaprosiło jego podopiecznych. Nie zabrakło atrakcji, m.in. rejsu wodnym busem, konkursów sprawnościowych i pokazów, choćby flyboardu. — Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy także Akademię Prymusa. Aura nam sprzyja, więc wszyscy świetnie się bawią — dodaje Polakowski.

nr

http://m.wm.pl/2013/03/z0/olimp-142522.jpg
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bloody mary #1187773 | 88.156.*.* 2 wrz 2013 14:21

  Przyłączam się do postulatów. GO zawsze pisze PO fakcie. Balony tak reklamowali, choć organizatorzy mieli w dupie widzów. Pokaz który miał się rozpocząć o 21, o 20.50 już się zakończył. Zdążyłam jedynie na ostatnią piosenkę Big Daya. W dodatku wracając zdążyłam zobaczyć jedynie fajerwerki za lasem, o których GO nie informowała.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #1187406 | 88.220.*.* 2 wrz 2013 09:16

  Czy GO i wm.pl mogłyby informować o ciekawych wydarzeniach w mieście wcześniej a nie dopiero po fakcie? Czym wy się tam zajmujecie, że prawie zawsze o wszystkim piszecie jak już się odbędzie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Tomek #1187380 | 193.109.*.* 2 wrz 2013 08:52

   Droga Redakcjo od kiedy będzie można dowiedzieć się w waszej gazecie na temat naprawdę ciekawych wydażeń mających miejsce w Olsztynie. Pełno tu chały np. dożynki, dni zatorza z występami pożal się boże kół gospodyń wiejskich. Na temat naprawdę wielkich wydażeń typu koncert lata z radiem organizowanego w Olsztynie czy też XX lecia zespołu Harlem cisza - nawet żadnej wzmianki. Może ktoś z Was ruszył by dupę , sprawdził i napisał o wszystkim co się dzieje w Olsztynie. W końcu za to Wam płacą. Dni chleba, ziemiaka i festyny rodzinne nie wszystkich interesują. A o fajnych koncertach - cisza ........

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zawiedzony #1187360 | 81.190.*.* 2 wrz 2013 08:36

   Olsztyn podziemny o organizator się nie popisał. Odbyło się tradycyjne losowanie koszulki. Niestety udział wzięła tylko połowa uczestników, pozostałym zabrakło znaczków okolicznościowych z nr do losowania. Fajna impreza przyćmiona niemiłym akcentem. Sporo osób się zawiodło.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)