Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Naterki: Warmińskie spotkania na sportowo

2013-07-31 13:30:11 (ost. akt: 2013-07-31 13:30:33)
To zdjęcie pochodzi oczywiście z roku 2012

To zdjęcie pochodzi oczywiście z roku 2012

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Mecz piłkarski Polska - Niemcy w sobotę, 3 sierpnia w Naterkach, zainauguruje VIII Spotkania Warmińskie w gminie Gietrzwałd. Na boisku spotkają się ci, którzy wyjechali stąd przed laty do Niemiec z tymi, którzy mieszkają tutaj, na Warmii.

— Kiedyś istniała w Naterkach drużyna piłkarska "Diament", która grała w B-klasie — opowiada Zbigniew Kukuć, sołtys Naterek i prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Diament". — Po latach byli piłkarze i mieszkańcy Naterek wpadli na pomysł organizacji takiego meczu, który integruje pokolenia.
Mecz, który odbywa się na stadionie leśnym w Naterkach zawsze o godz. 14, ma uroczystą oprawę. Drużyny wychodzą na boisko poprzedzane przez poczet sztandarowy z flagami Polski, Niemiec i Unii Europejskiej. Potem odgrywane są hymny narodowe obu państw. Mecz jest sędziowany przez profesjonalnych arbitrów, a żółtych kartek nie brakuje, bo zawodnicy walczą zacięcie. Wszelkie urazy zapominane są zaraz po spotkaniu, przy napojach chłodzących i kiełbaskach z rożna. Po spotkaniu oldbojów grają juniorzy. Wszystko to obserwują całe rodziny w narodowych barwach i turyści.

W programie VIII Spotkań Warmińskich w gminie Gietrzwałd ponadto m. in. 4 sierpnia msza ekumeniczna w kościele w Sząbruku (miejscowa szkoła otrzymała niedawno imię Rodzin Warmińskich) i turniej tenisa stołowego w wiejskiej świetlicy. Przewidziane są też występy artystyczne.
Władysław Katarzyński

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Wulpińskie

    Jezioro Wulpińskie

    Jezioro składa się z dwóch zbiorników: wschodniego (kształtem zbliżonego do koła) i zachodniego (wydłużonego ze...

Przewodniki lokalne

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. z.z.z #1161804 | 79.191.*.* 5 sie 2013 10:45

    a gdzie bogdan b. najwiekszy naterkowski powkarz:D

    ! - + odpowiedz na ten komentarz