Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Olsztyn. Aktywnie! Spacerowali, nurkowali i ćwiczyli jogę

2013-07-29 07:58:37 (ost. akt: 2013-07-29 08:07:12)
Olsztyn. Aktywnie! Spacerowali, nurkowali i ćwiczyli jogę

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Słoneczna pogoda ucieszyła w ten weekend miłośników aktywnego spędzania czasu.

W upały najlepiej jest położyć się plackiem na plaży? Oczywiście, że nie! Znamy lepsze sposoby na spędzenie letniego popołudnia. Choćby jogę. A jak się okazało naszą opinię podziela wiele osób. Wczoraj na zajęciach jogi z „Olsztyn. Aktywnie!” nie zabrakło osób, które preferują czynny wypoczynek. — Joga doskonale mnie wycisza, a jednocześnie czuję, jak moje ciało jest w coraz lepszej formie. Dawniej wydawało mi się, że joga jest bardzo skomplikowana i wymaga wiele wysiłku. Nic bardziej mylnego. Zajęcia są przyjemne i dla każdego — mówi pani Anna, jedna z uczestniczek zajęć.

Joga to w ostatnich latach jedna z najmodniejszych form ćwiczeń fizycznych, które uprawia wiele sławnych osób. Treningi skupiają się nie tylko na fizycznej stronie człowieka, ale także na psychice. — To filozofia, która w obecnych czasach jest niezbędna. Pozwala ochłonąć po tygodniu pracy i nerwów, a do tego spalić nieco kalorii — dodaje kobieta. Zajęcia z jogi poprawiają także kondycję i rzeźbią sylwetkę, a może w nich uczestniczyć każdy! Pod okiem profesjonalnych instruktorów można zapoznać się z tą aktywnością oraz w przyjemny sposób spędzić niedzielne popołudnie. Nie miałeś jeszcze okazji spróbować? Nic straconego, kolejne zajęcia 1 września o godz. 11 w parku Jakubowo.
nrWystartowała trzynasta piesza wycieczka tematyczna "Olsztyn. Aktywnie!" O godz. 12 spod ratusza szlakiem obiektów, które są związane z postacią patrona miasta św. Jakubem, ruszyli nie tylko ci, którzy w Olsztynie się wychowali i chcą poznać jego tajemnice, ale przede wszystkim nowi mieszkańcy.

Maria Kowalewicz pochodzi z Bartoszyc. Od sześciu lat mieszka w Olsztynie i uczestniczy we wszystkich wycieczkach cyklu „Przewodnik czeka”. — Poznajemy dzięki temu wraz z mężem Olsztyn i zawieramy nowe przyjaźnie. To przyjemny spacer, a wiedza, którą dodatkowo raczą nas przewodnicy jest nieoceniona — mówiła pani Maria.

Uczestnicy wycieczek spotykają się od czterech lat. W sobotę tematem przewodnim była 660. rocznica nadania praw miejskich Olsztynowi. — Docelowym miejscem będzie Jakubowo. Przejdziemy promenadą, która kiedyś nosiła nazwę Oskara Beliana, nadburmistrza Olsztyna — opowiadał Jerzy Stawicki, przewodnik po Warmii i Mazurach. — W okresie międzywojennym jak tylko przychodziła sobota i niedziela, wszyscy ludzie szli właśnie wzdłuż lewego brzegu Łyny do Jakubowa, gdyż tam można było się zabawić. Moim marzeniem jest, żeby przywrócić świetność tej dwu i pół kilometrowej alei, żeby to Jakubowo na nowo odżyło, tak jak przywrócono świetność ścieżki wzdłuż jeziora Długiego — dodał przewodnik Stawicki.

Kolejna wycieczka z cyklu „Przewodnik czeka” pod hasłem „Olsztyn zaginiony — Kamień nad Łyną” wyruszy już w sobotę, 3 sierpnia.
Małgorzata SzwarcKomu znudziły się już tradycyjne spacery, może wybrać spacer niekonwencjonalny, na przykład… pod wodą. Taką atrakcję zapewnił chętnym Akademicki Klub Płetwonurków „Skorpena”, który w sobotę w ramach akcji „Olsztyn. Aktywnie!” zabrał olsztynian na wycieczkę do innego świata.

— Nie potrafię określić długości trasy, a jedynie czas trwania podwodnego spaceru — stwierdził tuż przed wycieczką Rafał Piątek, koordynator nurkowania. O godz. 9 autobus zabrał amatorów tej formy rekreacji w okolice Purdy, skąd płetwonurkowie udali się rzeką kośną do Młynu Pajtuńskiego. Łącznie spacer pod wodą trwał około dwóch godzin.

W trzecim już spotkaniu płetwonurków pojawiło się wiele nowych osób. Jak mówią organizatorzy, jedynym wymaganiem, żeby wziąć udział w spacerze podwodnym, jest… zapisanie się u koordynatora. — Zapewniamy cały sprzęt oraz opiekę instruktora, Piotra Dynowskiego — dodaje Rafał Piątek.

Istnieje wiele stereotypów dotyczących nurkowania i płetwonurkowania. Czy jest to niebezpieczna i szkodliwa dla zdrowia forma aktywności? Koordynator zapewnia, że uczestnikom spacerów podwodnych pod jego okiem nic nie grozi. Co najwyżej — uzależnienie od pięknych widoków. Dodatkowo, człowiek pod wodą odpręża się, rozluźnia i zapomina o problemach, z którymi codziennie mierzy się na powierzchni.

Kolejne i ostatnie już spotkanie w ramach tegorocznej akcji „Olsztyn. Aktywnie!” odbędzie się za 2 tygodnie, 10 sierpnia. Zainteresowanych klub „Skorpena” zaprasza do swojej siedziby przy ul. Kanafojskiego 3 o godz. 9, skąd zabierze ich na spacer po jednym z olsztyńskich jezior.
Natalia Steć


http://m.wm.pl/2013/03/z0/olimp-142522.jpg
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zofia #1158336 | 83.13.*.* 1 sie 2013 08:46

    A gdzie się podział mój komentarz? Komuś był nie w smak ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. xxx #1155864 | 95.160.*.* 29 lip 2013 15:57

    Niektórym to i joga nie pomoże :(

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz