Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Chruściki wypromują Warmię? Pod Olsztynem nakręcono o nich film

2013-07-22 09:39:58 (ost. akt: 2013-07-23 21:36:21)
Chruściki wypromują Warmię? Pod Olsztynem nakręcono o nich film

Autor zdjęcia: Stanisław Czachorowski

Niebawem w telewizji wyemitowany będzie pierwszy polski film o chruścikach. W całości został nakręcony w okolicach Olsztyna. Dzika przyroda może być medialnym elementem promocji regionu i odkrywania nowych obszarów turystyki.

Właśnie zakończyły się kilkudniowe zdjęcia do filmu przyrodniczego o chruścikach, owadach wodnych z rzędu Trichoptera. Zdjęcia kręcone były w rezerwacie Las Warmiński oraz w okolicach Łajsu. Film ukaże się w Telewizji Polskiej w cyklu Dzika Polska – Bogatsze Życie. Program z przyrodą Warmii i chruścikami w roli głównej przygotowują: Tomasz Kłosowski (narrator), Tomasz Michałowski (zdjęcia) i Dorota Adamkiewicz (scenariusz i reżyseria). O wodnej przyrodzie Warmii w filmie opowiada trzech olsztyńskich entomologów.

Cykl filmowy Dzika Polska – Bogatsze Życie opowiada o bogactwie świata istot żywych. Bioróżnorodnością w szerokim sensie nasz kraj może się szczycić, a myślę, że nasz region w szczególności. Takie filmowe, niebanalne opowieści o naszej przyrodzie mogłyby być znakomitą promocją Warmii i Mazur. Jestem przekonany, że gdyby udało się sfinansować cykl kilku filmów, opowiadających o naszej niezwykłej przyrodzie, to efekt mógłby być podobny do serialu Ojciec Mateusz i promocji w nim Sandomierza. Mamy potencjał (kapitał ludzki), mamy pieniądze... potrzeba tylko mądrych decyzji.

Archiwalne filmy Dzikiej Polski można obejrzeć w internecie na stronie www.dzikapolska.tvp.pl.
W Dzikiej Polce przyroda Warmii czy Mazur gościła do tej pory bardzo rzadko. Może teraz to się odmieni?

Stanisław Czachorowski

Więcej tekstów tego autora w Platformie Dziennikarzy Obywatelskich.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.

Źródło: StCzachorowski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. St. Czachorowski #1150328 | 83.9.*.* 23 lip 2013 11:41

    Nie o takich "dkrywców" chodzi :). Chodzi o normalnych ludzi, by w naszym regionie widzieli przygodę podpatrywania przyrody a nie jej zasmiecania czy rozjeżdżania motorówkami czy samochodami. http://czachorowski.blox.pl /2013/07/Warminska-przyroda-w-Dzikiej-Po lsce-czyli.html

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. jętka #1149418 | 46.134.*.* 22 lip 2013 14:33

    Tę dziką przyrodę już dawno odkryli ci z off roadów i rozjeżdżają ją teraz w wielu miejscach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz