Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

W sercu Warmii zabiło pięć gwiazdek

2013-05-27 10:48:05 (ost. akt: 2013-05-27 12:48:11) Artykuł sponsorowany
W sercu Warmii zabiło pięć gwiazdek

Znany aktor Karol Strasburger (z lewej) w rozmowie ze znanym dziennikarzem motoryzacyjnym i felietonistą Jerzym Iwaszkiewiczem.

Autor zdjęcia: Stefan Łuczak

— Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę być w tak niezwykłym miejscu — mówi Karol Strasburger. Co oczarowało znanego aktora? To Marina Golf Club, pierwszy hotel na Warmii o standardzie 5*. W piątek odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Półwysep nad Jeziorem Wulpińskim w Sile nieopodal Tomaszkowa ma ogromne szanse stać się jednym z głównych punktów wycieczek zarówno znanych osobistości, jak i turystów z kraju i zagranicy. To właśnie tam powstał niezwykły obiekt otoczony z trzech stron wodą, doskonale wpisujący się w warmiński krajobraz.

Jak pokazała piątkowa gala, na Hotel Marina Golf Club czekało wiele osób. Dla pomysłodawców to spełnienie marzeń, dla samorządowców szansa na rozwój regionu i około 100 miejsc pracy, natomiast dla społeczeństwa miejsce, gdzie chce się być choć przez weekend.

— Bylejakość zawsze mnie uwierała. Dzięki temu zadaniu i dzięki ludziom, których tu poznałem, poszerzyły się moje horyzonty – powiedział na wstępie Mariusz Bogacki, Prezes Zarządu hotelu. Wyzwanie, które postawili sobie Udziałowcy hotelu: Panie Dorota i Milena Bogackie, Pani Danuta Kaczkan oraz Państwo Ewa i Tadeusz Szulczyk, zostało wykonane na medal. Na mapie turystycznej kraju pojawił się nowy punkt.
— Moim zdaniem, ten hotel jest już dziś jednym z 10 najpiękniejszych hoteli w Polsce — powiedział słynny hotelarz Przemysław Szatkowski, Chairman & General Manager Haston City Hotel z Wrocławia.

Wyjątkowe miejsce, wspaniali ludzie


W dniu swego otwarcia Hotel Marina Golf Club wypełnił się gośćmi, którzy przybyli wraz z udziałowcami świętować ten wspaniały dzień. Wśród kilkuset przybyłych osób można było ujrzeć m.in. Senatorów Ryszarda Góreckiego i Stanisława Gorczycę, Marszałka Jacka Protasa, Prezydenta Piotra Grzymowicza i reprezentanta Wojewody Bogumiła Osińskiego.

Pojawiły się także takie znane twarze jak felietonista Jerzy Iwaszkiewicz czy aktorzy Karol Strasburger i Jerzy Bończak. Pierwszym, obowiązkowym punktem programu było przecięcie wstęgi w hotelowym lobby. Następnie Arcybiskup Senior Edmund Piszcz poświęcił obiekt i odmówił modlitwę.

— Takie miejsca są potrzebne dla człowieka. Każdy zasługuje na odpoczynek i relaks — stwierdził Arcybiskup. Po chwili ciszy i skupienia goście przeszli do sali kongresowej, gdzie każdy mógł zabrać głos oraz podzielić się swoimi wrażeniami. Z tej okazji skorzystał choćby marszałek Protas, który wręczył Prezesowi Bogackiemu starą mapę Warmii.

— Bardzo serdecznie gratuluję tego przepięknego dzieła, które powstało w równie pięknej okolicy — przyznał Marszałek.
Swoje uznanie wyraził także Senator i Rektor UWM, Ryszard Górecki. — Wielu obiektom brakuje duszy. Tu jest zupełnie inaczej — uważa.

Wśród atrakcji hotelu, które zrobiły na nich największe wrażenie, goście wymieniali SPA, cieszącego się popularnością golfa oraz sporty wodne. Jest tego jednak o wiele więcej. Po przemówieniach wszyscy zasiedli do uroczystej kolacji, a następnie bawili się podczas gali, którą muzycznie wypełnił zespół Shakin’ Events i Paulina Czapla. Gwiazdą wieczoru był Robert Janowski z zespołem.

Czy jeszcze tu wrócą? Nikt nie ma wątpliwości.

nr


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Wulpińskie

    Jezioro Wulpińskie

    Jezioro składa się z dwóch zbiorników: wschodniego (kształtem zbliżonego do koła) i zachodniego (wydłużonego ze...

Przewodniki lokalne

Polecamy