Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Naterki: stolica polskiego golfa

Naterki: stolica polskiego golfa

Kiedy trafisz do Naterek, poczujesz się jak... na Olimpie lub w sklepie jubilerskim. Mieszkańcy wsi wybrali sobie bowiem za patronów ulic olimpijskich Bogów i drogocenne metale. Naterki to jednak przede wszystkim prawdziwa Mekka polskich golfistów.

Naterki leżą 12 kilometrów od centrum Olsztyna, nad jeziorem Naterkowskim. Miłośnicy rowerowych wycieczek mogą tam dojechać z olsztyńskich Dajtek wiejską trasą, która ich zaprowadzi do Naterek przez Gronity i Kudypy. Inny środek lokomocji to busik albo samochód (droga Olsztyn - Ostróda). W Naterkach zatrzymuje się również pociąg. 


W centrum wsi leży głaz z napisem powitalnym i ze żmiją wykutą z metalu, bowiem gad ten jest herbem tej warmińskiej wsi. Znajduje się tam również plac sportowy do gry w siatkówkę i zadaszenie, pod którym możemy odpocząć. 
W Naterkach największą osobliwością są "olimpijskie" ulice. Wiejskim domom patronuje Zeus, Posejdon, Ariadna, Dionizos.

Są też ulice "jubilerskie": Złota, Srebrna czy Diamentowa. Ale jest również ulica Golfowa, prowadząca do pola golfowego — jednego z największych w Polsce. W tę popularną na Wyspach Brytyjskich grę grają tu całe rodziny.

W Naterkach znajduje się 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej. Projekt pola wykonała najstarsza na świecie firma architektów pól golfowych Hawtree Ltd. z Wielkiej Brytanii. Początkujący golfiści mają do dyspozycji niewielkie, 6-dołkowe pole.


Niedaleko pola golfowego znajduje się prywatny skansen. Stoją tam stare maszyny rolnicze: kieraty, snopowiązałki, pługi różnego rodzaju, przedmioty gospodarstwa domowego (znajdziemy nawet przedwojenną lodówkę), wiatrak.

Naterki słyną również z gospodarności jej mieszkańców i z pomysłowych imprez. Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne "Diament" organizuje latem spotkania piłkarskie Polska-Niemcy z udziałem obecnych i byłych mieszkańców żyjących dzisiaj w Niemczech. Na placu w centrum wsi organizowane są festyny, a jesienią Święto Ziemniaka.


A jeśli ktoś lubi wygrzewać się na słońcu i kąpać — niedaleko nad Jeziorem Naterkowskim jest plaża. Miłośnicy grzybobrania i zbierania jagód też będą zadowoleni. To właśnie w Naterkach znajdują się lasy, gdzie można je znaleźć.

Odległości: Olsztyn (12 km), Gietrzwałd (14 km), Ostróda (36 km)

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@naszawarmia.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Polecamy